Milí žáci,

jako již tradičně se připojuje naše škola k projektu Konta bariéra RUN AND HELP – běh který pomáhá. Letos běžíme pro Domču! Jedenáctiletý Dominik měl smůlu, že se narodil bez části levé ruky. Navzdory svému handicapu ale nadšeně sportuje, hraje fotbal, chvíli dokonce zkoušel i basketbal. Úplně nejvíc Domču baví jezdit na kole. Potřeboval by ale speciální sportovní protézu, aby mohl pořádně chytit řídítka a nebolela ho při jízdě záda. Společně s Domčou z výtěžku charitativních běhů pomůžeme získat sportovní protézy také dalším mladým lidem s podobným handicapem.

Každý rok se do charitativního běhu zapojují stovky nadšenců, kterým není lhostejný osud druhých. Jsou mezi nimi děti z mateřských školek, sportovní oddíly, třídy i celé školy. Všichni chtějí drobným finančním obnosem pomoct handicapovaným spolužákům, kamarádům či kolegům. My přispějeme do kasičky 30.- Kč.

Poběžíme 28. 6. dopoledne v rámci naší aktivity „Školní štafety“. Účast potvrdil starosta města Ing. David Michalička, paní místostarostka Mgr. Hana Špačková, zástupci školského odboru, Říčanští hasiči i Městská policie Říčany.

Patronkou Run and Help 2023 je tenisová šampionka a moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková.  

Více informací: https://www.kontobariery.cz/Projekty/Projekty-Konta-BARIERY/Run-and-Help

Krátké motivační video: https://www.youtube.com/watch?v=9eDzJG4la6w