Vyberte si kroužek přímo  ve vaší škole 3. ZŠ u Říčanského lesa - Školní 2400 / 4

Přihlaste se na www.krouzky.cz do 15. září a odpoledne vás bude bavit!

KROUŽKY, přihláška na www.krouzky.cz a na tel: +420 224 250 498.

Vědecké pokusy I. - začátečníci (od 1. třídy)

pondělí 13:00 13:45 1 340 Kč

Laboratorní myška Žofka provede děti pokusy ze světa chemie, fyziky a přírodovědy. Vytvoříme si vlastní podmořskou sopku, mořské korály, vzkazy z tajného písma a mnoho dalšího. Naši malí vědci si povedou vlastní vědecký deník a budou pracovat s opravdovými zkumavkami, pipetami, kádinkami a dalším laboratorním vybavením. Deník a veškeré pomůcky jsou v ceně kroužku.

Vědecké pokusy II. - pokročilí (od 2. třídy)

pondělí 14:00 14:45 1 340 Kč

Laboratorní myška Žofka provede pokročilé vědce světem chemie, fyziky i biologie. Vytvoříme si mléčnou duhu, magnetický sliz nebo sníh; vyvoláme faraonovy hady; ověříme si kapacitu svých plic; uhasíme požár; ocitneme se v sevření tekutého písku, v pravěku i pod vodou; vyzkoušíme si také práci s mikroskopem. Naši malí vědci si povedou vlastní vědecký deník a budou pracovat s opravdovým laboratorním vybavením. Deník a veškeré pomůcky jsou v ceně kroužku.

S výtvarkou kolem světa

pondělí 14:00 15:00 1 340 Kč

Pojďte se s námi vydat na neobyčejnou cestu kolem světa. Ačkoliv zůstaneme ve své škole, budeme objevovat přírodu i umění obyvatel různých zemí. Budeme zkoumat možnosti různých materiálů a výtvarných technik a postupů. Určitě se při tom umažeme, vezměte si na kroužek pracovní tričko nebo zástěru. Své výrobky donesete po každé lekci domů a budete moci o své cestě vyprávět.

Vědecké pokusy III. mazáci- mikroskop (od 3. třídy)

pondělí 15:00 15:45 1540 Kč

Známí vědci provedou děti mikrosvětem. Děti budou za pomoci mikroskopu zkoumat strukturu zajímavých objektů, naučí se vyrábět a pozorovat dočasné preparáty. Vše si zaznamenají do svého vědeckého deníku. Deník a veškeré pomůcky jsou v ceně kroužku.

Tvořivý kroužek

pondělí 15:15 16:15 1 340 Kč

Na kroužku se děti naučí pracovat s papírem, textiliemi, korálky, drátky, přírodním i druhotným materiálem. Zadání úkolů povzbudí dětskou fantazii a podnítí ke kreativnímu vyrábění. Tato činnost podporuje soustředění, trpělivost, pečlivost i kreativitu, rozvíjí estetické cítění, procvičuje jemnou motoriku. V ceně kroužku je zahrnut veškerý materiál a pomůcky, hotové výrobky si děti odnášejí domů.