Dá se v matematice skočit do dálky? Nebo výšky?

No to asi ne, ale kupodivu i matematika má svoji olympiádu.

Výsledky ze sportovních olympiád a sportovních klání jsou běžnou součástí sdělovacích prostředků.  Dovolíme si je doplnit i o ty z klání znalostních a vědomostních, přesněji z matematické olympiády pro 5. třídy, která se konala v únoru tohoto roku.

Nejprve bylo kolo školní. Již v tomto kole řada žáků 5. tříd velmi úspěšně řešila zadané úkoly.  Bylo proto nutné provést užší výběr těch, kteří budou naši školu reprezentovat v okresním kole.

Nakonec byla „nominována“ pětice žáků – Vendula Kratochvílová (5. B), Eliška Strouhalová (5. B), Adam Dvořák (5. B), Matěj Hercik (5. B) a Jonáš Horn (5. A). Tato pětice potom poměřila svoje schopnosti s dalšími 104 žáky z bývalého okresu Praha – východ v okresním kole matematické olympiády.

A žáci 3. Základní školy u Říčanského lesa  se určitě neztratili.

Z již zmíněného počtu žáků Jonáš Horn obsadil se ziskem plného počtu bodů 1. – 3. místo. Vendula Kratochvílová a Matěj Hercik dosáhli zisku 11 bodů a Eliška Strouhalová a Adam Dvořák pak získali 10 bodů. Tím se stali úspěšnými řešiteli a zařadili se na přední část výsledkové listiny.

Žákům našich 5. tříd se tak podařilo navázat na loňský úspěch v celostátní soutěži Matematický klokan, kdy Matěj Hercik obsadil 1. místo a Adam Dvořák 3. místo.

Úspěšným reprezentantům školy blahopřejeme.